KOSS w szkole podstawowej – mamy numer dopuszczenia!

Przez prawie 25 lat istnienia naszego programu KOSS (Kształcenie Obywatelskie w Szkole Samorządowej) wydaliśmy wiele podręczników i publikacji do wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej i gimnazjum, które zawsze cieszyły się uznaniem nauczycieli, dyrektorów i ekspertów edukacyjnych oraz samych uczniów.

Opracowaliśmy właśnie nową wersję podręcznika przeznaczoną do pracy z młodzieżą ósmych klas szkół podstawowych.  Numer dopuszczenia to 929/2018. Podręcznik można zamawiać w naszej księgarni CIVITAS. Dostępna jest też w ofercie WSIP-u.

Więcej informacji na www.koss.ceo.org.pl

Mamy nadzieję, że w roku szkolnym 2018/2019 skorzystacie z nowego podręcznika KOSS!

Kształcenie Obywatelskie w Szkole Samorządowej to najstarszy program CEO. Przez ponad 20 lat KOSS kilka razy przeobrażał się. Zmieniał formułę – od zbioru scenariuszy lekcji, przez materiały pomocnicze dla nauczycieli i uczniów, aż po podręcznik z ćwiczeniami i kompletną obudową dydaktyczną, także w wersji online. Zmieniała się też szata graficzna, wygląd, format, a przede wszystkim treść, w odpowiedzi na rozwijające się potrzeby nauczycielek i nauczycieli, oczekiwań uczennic i uczniów, wyzwań polskiej edukacji w ogóle. Teraz przyszedł czas na dostosowanie go do pracy z uczniami szkoły podstawowej i nowej podstawy.

Jedno się natomiast nie zmieniło i nie zmieni – KOSS nie tylko uczy, co to jest demokracja i jakie daje prawa obywatelom, ale przede wszystkim zachęca nauczycielki i nauczycieli do dialogu z młodymi ludźmi, a ich samych do samodzielnego myślenia i rzeczywistego obywatelskiego działania w szkole, społeczności lokalnej i świecie.

Dziękując Wam za okazywane nam co roku zaufanie, chcemy zapewnić, że CEO dalej wspierać będzie nauczycieli i dyrektorów szkół w edukacji obywatelskiej, którą uważamy za jedno z kluczowych zadań szkoły.  Wierzymy, że dzięki naszym programom i publikacjom można ciekawiej uczyć, skuteczniej rozwijać kompetencje obywatelskie i społeczne oraz pełniej angażować młodych ludzi w sprawy publiczne.

Poniżej załączyliśmy przykładowe rozdziały z naszego podręcznika.

Dziewięć powodów dla których warto korzystać z KOSS

Dlaczego KOSS? Ze wspomnień nauczyciela

Wcześniejsze opinie recenzentów o programie  i podręczniku z serii KOSS.

Opr. Sylwia Żmijewska-Kwiręg

Typ Artykułu: