Na czym polega projekt?

Celem projektu jest zaproponowanie rozwiązania wybranego przez ciebie problemu. Aby móc to zrobić, musisz poznać bliżej ten problem. Dlatego zaplanujesz badanie, które pozwoli ci zrozumieć, na czym polega problem. Dopiero wtedy, gdy poznasz problem, tzn. będziesz miał wyniki badania, będziesz miał podstawy do zaproponowania rozwiązań problemu.

Jak to wszystko wykonać? Co zrobić, by projekt został dobrze oceniony? Trzeba zrealizować 8 kroków zgodnie z instrukcją zawartą w tym poradniku. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zrealizować dany krok, kliknij na jego ikonę powyżej.

Krok po kroku, czyli co zrobić?

Na początku wybierzesz problem oraz wskażesz, jakie są jego negatywne skutki.

Następnie sprecyzujesz, czego będziesz chciał dowiedzieć się o problemie w badaniu, które przeprowadzisz. W tym celu postawisz pytania badawcze oraz wyjaśnisz, co przez nie rozumiesz.

Gdy to już zrobisz, wyślesz formularz 1. Zrób to do 25.11.2017 r. (sobota) do 12:00, aby otrzymać punkt za terminowe wysłanie formularza.

Gdy będziesz już wiedział, czego chcesz się dowiedzieć o problemie, przyjdzie czas na ustalenie, kogo lub co zbadasz oraz to, kogo będą dotyczyły wnioski z badania.
Następnie dokładnie zaplanujesz badanie. Ustalisz metodę, czas i miejsce badania oraz wiele innych kwestii.

Gdy przygotujesz całe badanie, tj. wykonasz kroki 1-4, wtedy wyślesz formularz 2. Zrób to do 07.12.2017 r. (czwartek) do 12:00, aby otrzymać punkt za terminowe wysłanie formularza.

Po wysłaniu formularza 2, będziesz mógł wreszcie odejść od komputera, aby przeprowadzić badanie. Gdy to już zrobisz, opiszesz, jak ono przebiegło i czy coś zmieniło się względem planu, który przedstawiłeś w kroku 4.

Następnie pokażesz wyniki swojego badania i przeanalizujesz je. Zaraz po tym, na podstawie wniosków z analizy, odpowiesz na pytania badawcze, które sformułowałeś w kroku 2. W tym momencie powinieneś móc powiedzieć - rozumiem, na czym polega zbadany przeze mnie problem.

Gdy już odpowiesz na pytania badawcze, czyli poznasz dokładniej problem, będziesz miał wystarczającą wiedzę, by móc zaproponować pomysły na jego rozwiązanie.

Na sam koniec przygotujesz raport z badania, w którym dokładnie opiszesz wszystkie wykonane przez ciebie działania. To ten raport będzie główną podstawą oceny twojej pracy w części projektowej etapu rejonowego.

Po stworzeniu raportu sprawdzisz, czy pokazałeś w nim wszystko tak, jak należy, by uzyskać możliwie najwięcej punktów za projekt. W tym celu wypełnisz arkusz samooceny. Dzięki temu dowiesz się, co musisz jeszcze poprawić w swoim raporcie.
Gdy raport będzie już gotowy, wyślesz go poprzez formularz 3. Zrób to do 18.12.2017 r. (poniedziałek) do 12:00, aby otrzymać punkt za terminowe wysłanie formularza. Ostatnie poprawki możesz wprowadzać do 21.12.2017 r. (czwartek) do 12:00.

Gotowy, aby zacząć realizację projektu?

Jeśli tak, kliknij na ikonę z krokiem 1 na górze strony.